Ranking paralizatorów

klasyczne paralizatory elektryczne

Jaki paralizator jest najlepszy?

Warto zastanowić się co jest najistotniejsze w urządzeniu, jakim jest paralizator. Niektórzy pokuszą się o stwierdzenie, że moc jest najważniejsza. Oczywiście mają racje, ale nie do końca.

Jedną z najistotniejszych elementów paralizatora są elektrody i ich rozmieszczenie, ponieważ to przez nie przepływa prąd. Jeśli mamy do czynienia z płaskimi elektrodami o niewielkiej powierzchni to szansa na porażenie napastnika przez ubranie jest bardzo niewielka. Warto szukać paralizatorów z dwoma lub czterema wystającymi bolcami, wtedy ma większa szansę na tzw. zamknięcie obwodu i porażenie przeciwnika.

Rodzaje paralizatorów

Na rynku mamy wiele modeli paralizatorów, jednak porównamy kilka różnych rodzajów tych urządzeń.

Pierwszym z nich są tzw. tasery, czyli urządzenie miotające elektrody na odległość. Elektrody połączone są przewodem (zazwyczaj o długości kilku metrów) do akumulatora wewnątrz rękojeści. Plusem takiego rozwiązania jest zasięg i skuteczność, jednak cena odstrasza. Za taki produkt musimy zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych, a skuteczność jest podobna jak w tańszych, ręcznych paralizatorach.

Kolejnym typem są paralizatory ukryte w różnych przedmiotach tj. latarki czy kastety. W pierwszym przypadku plusem może być sama konstrukcja, ponieważ wyciągając latarkę, przestępca nie spodziewa się tego, że zaraz zostanie porażony prądem. Z drugiej strony powierzchnia styku może nie wystarczyć, żeby przedostać się poprzez ubranie. W drugim przypadku odradzamy kupowanie takich urządzeń. Po pierwsze taki kastet wykonany jest z kiepskiej jakości plastiku i już nawet po jednym uderzeniu możemy uszkodzić urządzenie. Po drugie, miejsce styku (zazwyczaj blaszki) jest płaskie i trudniej będzie przyłożyć nimi tak, aby łuk elektryczny przeskoczył pomiędzy dwoma elektrodami.

Najbardziej przemawiają zwykłe, klasyczne urządzenia, które cieszą się dużą popularnością. Są skuteczne, mają trwałą konstrukcję, a cena nie przeraża. Za klasyczny paralizator zapłacimy od 150 do 300zł. Jest to najlepszy stosunek jakości do ceny dostępny na naszym rynku.

Na uwagę zasługuje również takie urządzenie jak Scorpy Max, które oprócz funkcji rażenia prądem posiada również wbudowany miotacz gazu pieprzowego. Jest to najlepszy kompromis pomiędzy kupowaniem gazu lub paralizatora.

 

13 Komentarzy “Ranking paralizatorów

 1. Dla kobiet najlepszy jest paralizator strzelający, wtedy nie muszą mieć fizycznego kontaktu z napastnikiem. Generalnie kobiety sobie w takich sytuacjach nie radzą, najlepiej jest więc, gdy nie mają kontaktu bezpośredniego…

 2. Można by też napisać kilka słów o paralizatorach wielofunkcyjnych.. Wiem, że nie są dla „zwykłych” ludzi, bo ocena odstrasza, ale dla służb? jak znalazł!

  1. Michał: Dziękujemy za podsunięcie pomysłu. Paralizatory wielofunkcyjne to ciekawe urządzenia – faktycznie częściej wykorzystywane przez służby, jednak prawnie nie ma żadnych przeciwwskazań do zakupu przez każdego z nas. Już niedługo ukaże się artykuł na ich temat. Do usłyszenia!

  1. Przykładowo:
   paralizator bez gazu Power MAX kosztuje 245 zł, a paralizator z gazem Scorpy Max 285 zł. Cena nie jest znacząco większa, ale w przypadku tego drugiego paralizatora należy pamiętać o wymianie naboi z gazem, które zwiększają koszty eksploatacji urządzenia.

 3. Coś mi się wydaje, że paralizator ukryty np w szmince nie będzie równie skuteczny, co taki normalny. Przecież to wygląda jak zabawka.

 4. A ja mam pytanie z innej beczki Dlaczego cwaniacy z MILITARIA żądają PESELU w dowodzie osobistym czy innym dokumencie jest napisane czy jestem pełnoletnia do czego cwaniakowi mój PESEL Kupie sobie paralizator gdzie indziej bez łaski

 5. Dołączam się do wpisu AGI .

  Dlaczego sklep militaria pl. żąda od klientów danych osobowych takich jak: PESEL , nr.dowodu osobistego i adresu zamieszkania czy wykonywanej obecnie pracy ?

  Na paralizator nie są wymagane żadne uprawnienia więc jest to produkt jak każdy inny , skąd te wymogi związane z danymi osobowymi (one nie uchronią przed zakupem tego urządzenia przez nieletnich ).

  Czyżby panowie ze sklepu lub ich koledzy chcieli odwiedzić klienta późną nocą w jego mieszkaniu lub miejscu pracy i przetestować na własnej skórze czy paralizator sprawuje się dobrze ? tak to wygląda i gryzie się z ustawą o ochronie danych osobowych .

  Proszę udzielić wyczerpującej odpowiedzi dla wszystkich zainteresowanych na zadane pytanie bo coś tu jednak NIE PASUJE !!!

  1. Paralizatory to produkty, których sprzedaż jest monitorowana przez komendantów wojewódzkich policji, a sklepy mają obowiązek na każde żądanie komendanta wysłać mu statystyki sprzedaży razem z danymi kupujących.

 6. A co w okresie zimowym, kiedy atakujacy sa w grubych kurtkach skorzanych albo puchowych.
  Czy trafienie w kurtke paralizatorem z wypuszczanymi elektrodami cos da?

 7. Zasadniczo przed wystrzeliwanymi elektrodami łatwo się obronić, machać szmata albo zdjętą częścią odzieży, niestety bez umiejętności walki wręcz choć podstawowych naprawdę lepiej … błagać o litość, oszukiwanie się że jakiś magiczny gadżet pomoże to podejście samobójcze 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.