Działanie paralizatora

działanie paralizatora

Czy paralizator jest bezpieczny?

Odpowiadamy na pytania: Czy paralizator może zabić? Czy paralizator jest bezpieczny? Czy paralizator działa przez ubrania?


Skutki działania paralizatora

 • 1 sekunda krótki wstrząs, szok, strach, krótki skurcz mięśni;
 • 1-3 sekundy oszołomienie, upadek, lekki ból w mięśniach dotkniętych uderzeniem (zalecany czas „uderzenia”);
 • 3-5 sekund paraliż mięśni, konwulsje, utrata orientacji, silny ból mięśni (napastnik nie będzie mógł atakować przez dłuższą chwilę).
 • Używanie paralizatora dłużej niż 5 sekund stanowi zagrożenie dla zdrowia oraz może spowodować uszkodzenie paralizatora. Lepiej oddawać kilkakrotne „uderzenia” energią niż trzymać przycisk cały czas włączony.

Czy paralizator może zabić?

Zdrową osobę – nie. Chorą na serce, epilepsję lub z elektrycznym rozrusznikiem serca może nawet zabić. Należy przy tym pamiętać, że jeśli taka osoba popełnia przestępstwo i atakuje nas, mamy pełne prawo się bronić. Agresor musi być świadomy tego, że praworządny obywatel będzie bronił swojego życia zdrowia i dorobku.

Szczególnie narażone na działanie paralizatora są osoby:

 •  z elektrycznym rozrusznikiem serca (impuls elektryczny może uszkodzić rozrusznik wskutek nagłego skoku napięcia);
 •  z problemami kardiologicznymi;
 •  z epilepsją;
 •  z problemami oddechowymi;
 •  o szczupłej budowie ciała (tłuszcz w organizmie ludzkim działa jako izolator);
 •  pod wpływem narkotyków, alkoholu lub niektórych leków;
 •  starszych, chorych lub na dzieciach;
 •  z podwyższonym stopniem ciśnienia tętniczego.

Czy paralizator może mnie porazić?

Nie. Prąd szuka zawsze najmniejszej drogi między jedną elektrodą a drugą, dlatego w paralizatorze istnieje praktycznie zerowe ryzyko, że prąd porazi również nas.

Czy paralizator jest skuteczny przez ubrania?

Tak. Wszystkie paralizatory spełniają te kryteria. Ochronę przed takim napięciem mogłaby stanowić gruba guma, ale nikt nie chodzi tak ubrany. Paralizatory skuteczne są nawet przez grube materiałowe kurtki.

Paralizator a narkotyki lub alkohol

Nie ma znaczenia czy osoba jest pod wpływem środków odurzających, może to nieco osłabić efekty, ale dalej będą ona bolesne w skutkach.

Czy paralizatora można użyć kilka razy?

Oczywiście, że tak. Trzeba tylko pamiętać, aby po każdym użyciu doładować akumulator, bądź wymienić go na nowy.

 

7 Komentarzy “Działanie paralizatora

  1. KasiuMal, jak napisaliśmy, każda zaatakowana osoba ma prawo do obrony własnej. Nie może ona znać chorób przewlekłych napastnika – bo skąd? Jeżeli wobec agresora użyłabyś zgodnie z prawem paralizatora i okazałoby się, że w wyniku tego przestępca zmarł, naszym zdaniem nie powinno to zostać ocenione jako przekroczenie granic obrony koniecznej, ponieważ nie mogłaś wiedzieć o tym, że młody, wyglądający na silnego, mężczyzna, ma problemy z sercem. Pamiętaj, że optymalny czas użycia włączonego paralizatora to maksymalnie 5 sekund. Jak napisaliśmy, lepiej oddawać pojedyncze „strzały”.

  1. Istnieje ryzyko, że podczas dużych opadów deszczu, gdy napastnik będzie mokry, wiązka elektryczna może odbić również w ofiarę.

 1. A jesli osoba ktora chce porazic pradem trzyma inna osobe np. za reke to czy poraze obie osoby na raz?

  Czy wtedy ladunek oddany na obu osobnikow bedzie rozlozony na dwie osoby czyli jednostkowo uderzenie bedzie mniejsze niz gdyby to pojedyncza osoba otrzymala uderzenie pradem, bo „na glowe” bedzie mniejsza dawka pradu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.