Gdzie kupić gaz pieprzowy?

Gdzie kupić gaz pieprzowy

Jaki gaz pieprzowy wybrać

Nie oszczędzaj! Tanie gazy z bazaru mają wątpliwą skuteczność, o ile w ogóle działają. Gaz pieprzowy w sytuacji zagrożenia może ocalić Twoje życie i zdrowie, dlatego produkt powinien pochodzić od renomowanego producenta i zostać zakupiony w sklepie niewzbudzającym podejrzeń. Co z portalami aukcyjnymi? Gaz pieprzowy wystawiony na sprzedaż przez oficjalne konto sklepu internetowego nie powinien wzbudzać podejrzeń.  Taki produkt powinien być niezawodny i dobrej jakości. Wątpliwości powinny wzbudzić tańsze zamienniki obronnych gazów markowych, które tylko z pozoru mogą być skuteczne.

Jakiego gazu nie warto kupować?

Nie kupuj gazów pieprzowych ukrytych w atrapach broni. Po pierwsze, raczej nie odstraszy to bandyty i istnieje duże prawdopodobieństwo, że wzbudzi to w nim dodatkowe agresywne zachowanie. Druga sprawa, takie rozwiązanie jest dość nieporęczne, ponieważ atrapy broni są sporych gabarytów i utrudniają ich szybkie dobycie. Po trzecie – atrapą broni możesz wzbudzić uzasadniony niepokój przechodzącego obok strażnika miejskiego, który może pomyśleć, że nosisz przy sobie broń – a nie wiadomo, czy została nabyta legalną drogą.

Gdzie można kupić dobry gaz pieprzowy?

Jak wspomnieliśmy, przez internet możesz kupić gaz pieprzowy w oficjalnych sklepach internetowych lub na portalach aukcyjnych od oficjalnych sprzedawców. Nie kupuj gazu pieprzowego z rąk prywatnych sprzedawców, umieszczających ogłoszenia w internecie. Teoretycznie „nowy, nieużywany gaz pieprzowy” od osoby trzeciej może w praktyce być w połowie pusty lub uszkodzony. Nie masz pewności, czy gaz nie został już użyty i czy w środku opakowania znajduje się dostateczna ilość substancji do skutecznej obrony przed napastnikiem. Zaglądaj  na strony internetowe popularnych sklepów, mających duży asortyment i spory wybór – z pewnością znajdziesz gaz na własną kieszeń. Sklep detektywistyczny Spy Shop może mieć to, co Cię interesuje – niedrogi, a skuteczny gaz do obrony własnej, zakamuflowany w niepozornym pojemniku. Ceny gazów obronnych w Spy Shop zaczynają się już od 20 zł.

Cena gazu pieprzowego

Ceny są różne, zależnie od pojemności, rodzaju, składu lub marki gazów pieprzowych. Tani gaz pieprzowy kosztuje około 17 zł, a najdroższy może sięgać nawet pułapu 400 złotych. Na szczęście ten najwyższy koszt nie dotyczy przeciętnej osoby, która chciałaby mieć efektywne narzędzie do samoobrony. Najdroższe gazy mają z reguły największa pojemność i są stosowane przy dużych imprezach masowych lub przez Policję.

Gazy kosztujące ok. 250-300 zł to m.in. gazy żelowe o dużym zasięgu, uwalniające gaz nieprzerwanie przez co najmniej 5 sekund. Są przeznaczone do stosowania nawet w zamkniętych pomieszczeniach. Służą np. do obrony własnego mienia przed włamywaczem. Ich pojemność to nawet ok. 300 g, dlatego nie są gazami, które tak samo wygodnie nosi się przy sobie, jak gazy o pojemności 50 ml.

Kieszonkowy gaz strumieniowy do samoobrony dostępny jest już od kilkudziesięciu złotych. Gazy w bardziej kompaktowych pojemnikach, zawierające barwnik i specjalne zabezpieczenie przed przypadkowym rozpyleniem, znajdują się w przedziale od ok. 50 do 80 zł.

Najlepszy gaz pieprzowy

Dla zastosowania codziennego (odpukać!) najlepsze gazy znajdują się w przedziale cenowym od 35 do 100 zł, ponieważ stosunek jakości do ceny jest w takim wypadku najbardziej optymalny. W tej cenie znajdziemy także gazy z dodatkowymi funkcjami. Jeżeli boisz się, że po zmroku, w słabo oświetlonej okolicy, trafienie przeciwnika gazem pieprzowym jest nierealne, zobacz oślepiający gaz z latarką. Co prawda z wyglądu jej nie przypomina, ale emituje światło, które może być oślepiające, dezorientujące dla napastnika, który odruchowo odwróci wzrok od jego źródła.

Wbudowaną latarkę mają także gazy żelowe o dużym zasięgu, np. Night Guard Defender, który wystarczy nawet do 20 strzałów, a jego zasięg to aż 6 metrów. A skoro już o gazach żelowych mowa, warto wspomnieć o skutkach, jakie wywołują gazy z barwnikiem. Mace PepperGel ma zbliżony zasięg do poprzedniego modelu gazu i taką samą wydajność, ale wyróżnia się barwnikiem UV w składzie substancji.

Ten gaz w żelu nie tylko przywiera do skóry napastnika, ale też barwi ją, co oczywiście trudno zmyć bez… wacików i mleka. Może to utrudnić napastnikowi niepostrzeżoną ucieczkę z miejsca zdarzenia, gdyby np. Policja nie zjawiła się do momentu, w którym przestępca jest jeszcze obezwładniony.

Jeśli w miejscowości nie ma akurat Festiwalu Kolorów, ubrudzona, podrażniona twarz powinna zwracać uwagę przechodniów. Tym bardziej, jeżeli „poszkodowany” będzie usiłował zakrywać się czarnym kapturem, bo gazety z dziurami wyciętymi na oczy to już chyba przeżytek…


Powiązane wpisy:
Czy gaz pieprzowy jest legalny?
Czy gaz pieprzowy jest legalny?
Ranking gazów pieprzowych
Ranking gazów pieprzowych

11 Komentarzy “Gdzie kupić gaz pieprzowy?

 1. Kupowanie gazu pieprzowego w miejscach w stylu targowiska, bazary itp. mija się z celem bo de facto kupujemy kota w worku. Gaz trzeba kupować u zaufanych sprzedawców, ponieważ wtedy mamy gwarancję, iż w chwili gdy będziemy musieli z niego skorzystać zadziała. Nie należy oszczędzać na swoim bezpieczeństwie, a czasem zapłacenie tych 5 -10 złotych więcej może nam uratować zdrowie albo życie.

  1. nieraz widziałem na targach dokładnie te same produkty co w specjalistycznych sklepach – skoro mogę kupić to samo taniej, to nie będę płacić za marke czy renome sklepu… 😉

   1. @alex_23 Przekonasz się, że nie warto kupować w miejscach niedających gwarancji kiedy gaz nie zadziała.
    Dodatkowo nigdy nie wiadomo jak był transportowany i przechowywany, a więc jego skuteczność może być znikoma.

 2. Alex, Adam ma rację… Zapewniam Cię! Lepiej kupić gaz w profesjonalnym sklepie, niż na targowisku. Dokładnie jest tak jak mówi Adam, weź sobie wyobraź, że taki gaz, powiedzmy jakieś kilkanaście tysięcy były transportowane w kontenerach na statku z Chin… Nic nie wiadomo o temperaturze na przykład… Taki gaz może być nieskuteczny, a nawet zrobić Ci krzywdę. I kto wtedy poniesie konsekwencje?

  1. Niestety, konsekwencji w takiej sytuacji nie poniesie nikt, prócz osoby poszkodowanej. Dlatego bardzo ważne jest jaki gaz pieprzowy wybierzemy. W środki do obrony własnej lepiej jest zainwestować, niż później żałować.

 3. Przede wszystkim w dobrym sklepie nie na bazarze. Raz kupiłam i mi nie zadziałał. Nigdy więcej. Tylko markowe produkty.

 4. A jak kupuję gaz przez internet? np w sklepach internetowych? skąd mam pewność że będzie odpowiednio transportowany?

 5. Awa, to też zależy na pewno jak go zapakują, zabezpieczą żeby nic mu sie w transporcie nie stało… a jak paczka będzie uszkodzona to można reklamować bo to nieraz wina kurierów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.