Poradnik o zakupie legalnego paralizatora do samoobrony

Poradnik o zakupie legalnego paralizatora do samoobrony

Jak i gdzie kupić paralizator?

Do obezwładnienia agresora za pomocą legalnego paralizatora do samoobrony wystarczą nawet 2 sekundy. Zakup paralizatora do obrony koniecznej trwa już chwilę dłużej, w zależności od tego, czy kupujesz paralizator w sklepie stacjonarnym, czy w sklepie internetowym z akcesoriami do samoobrony.

Najdłużej trwa sam wybór paralizatora i miejsca, w którym go zakupimy, jednak z naszym poradnikiem poradzisz sobie o wiele szybciej.

W tym artykule znajdziesz:
 

Zakup paralizatora

Wstępne przygotowanie do researchu

Niezależnie od tego, czy kupujesz pierwszy paralizator do samoobrony dla siebie, czy miałeś/-aś już do czynienia z paralizatorami do obrony koniecznej (mamy nadzieję, że nie jako ofiara paralizatora), to powinien być zakup wcześniej przemyślany.

Przypomnij sobie ważną dla Ciebie rzecz, która nie spędzała Ci snu z powiek, ale pochłonęła liczne godziny z czasu wolnego. Tyle zajął Ci research, porównanie produktów, przeczytanie opinii o przedmiotach, producentach i sklepach, wybór najtańszej oferty spośród wybranych… Teraz nie masz najmniejszych wątpliwości co do wyboru, bo był to wybór rzetelny.

Idź tą samą drogą, jeśli szukasz odpowiedzi na pytanie Jak i gdzie kupić paralizator?, chociaż pewnie masz nadzieję, że nigdy go nie użyjesz… My w sumie też.

 

Paralizatory – jaki jest popularny producent?

Jeżeli interesują Cię renomowani producenci paralizatorów, możesz spotkać się z nazwą ESP. To Euro Security Product, czyli czeska firma założona w 1992 roku w Pradze, specjalizująca się w produkcji sprzętów do obrony osobistej. W swojej ofercie mają legalne paralizatory, ale także gazy pieprzowe do samoobrony i legalne pałki teleskopowe do obrony własnej.

ESP sprzedaje klasyczne paralizatory o napięciu od 200 000 do 500 000 V, które są idealne dla osób nie mających nigdy wcześniej styczności z paralizatorami. Klasyczny kształt i poręczny uchwyt ułatwiają przyzwyczajenie się do noszenia i wyciągania paralizatora z kieszeni.

Paralizatory umieszczone w latarkach (np. od amerykańskiej firmy Sabre), breloczkach, a nawet w szminkach czy paczkach papierosów są również praktyczne, ale od Ciebie zależy, jaki paralizator wybierzesz i jak się z nim będziesz czuć.

 

Gdzie kupić paralizator?

gdzie kupić paralizator sklepSklep nie może być przypadkowy

Paralizatory kupuj tylko w renomowanych i sprawdzonych sklepach, które gwarantują najwyższą jakość sprzedawanych produktów, dystrybuowanych od zaufanych producentów nie tylko z wysokiej polskiej półki, ale też światowej.

Wyobraź sobie, że kupujesz paralizator w popularnym sklepie detektywistycznym, w którym serdeczny, cierpliwy sprzedawca odpowiada na wszystkie Twoje pytania, a nawet przewiduje kolejne. Ponadto na przykładzie wybranego modelu pokazuje Ci działanie paralizatora i symuluje podstawowe ruchy (np. wyciąganie paralizatora z kieszeni, celowanie w napastnika), a Tobie sprzedaje nienaruszony paralizator w oryginalnym opakowaniu, wyciągnięty co dopiero z zamykanej, szklanej gabloty. Po zakupie otrzymujesz paragon i słyszysz, że w razie wątpliwości możesz zwrócić się ponownie do tego samego sprzedawcy. Wychodzisz ze sklepu z satysfakcją.

Teraz historia alternatywna. Chcesz kupić paralizator, sklep nie jest jednak widoczny na horyzoncie, więc udajesz się na pierwsze lepsze targowisko. Przepychasz się między gromadką plotkujących osób, gąszczem produktów z kategorii Wszystko za 2 złote, pytasz, czy możesz gdzieś tu kupić paralizator, ale czasami jedyną odpowiedzią na Twoje pytanie jest zdziwiony grymas na twarzy lub głos oburzenia mówiący My jesteśmy uczciwi, takiego czegoś nie sprzedajemy. W końcu docierasz do odpowiedniego stanowiska i pytasz o paralizator. Dostajesz wyciągnięty spod lady przedmiot, który nie wzbudza Twojego zaufania. W odpowiedzi na Twoje pytania sprzedawca poleca Ci przeczytanie instrukcji (później odkrywasz jej brak), albo mówi, że nie wie, bo on to tylko sprzedaje. Ogarniają Cię mieszane uczucia i przynajmniej jedną nogą masz ochotę uciec w siną dal.

 

Nie oszczędzaj na paralizatorze, bo napastnik nie będzie oszczędzał Twojego życia

Zakup legalnego paralizatora w sklepie posiadającym pozytywne opinie, prowadzonym przez przeszkolonych sprzedawców, daje Ci pewność, że zakupiony przez Ciebie paralizator odpowiednio zadziała i faktycznie uchroni Cię przed niebezpieczeństwem.

Jeśli zaś kupisz nieautoryzowany paralizator, aby oszczędzić kilkanaście złotych, miej świadomość, że oszczędzasz na własnym życiu. Kupowanie paralizatora pochodzącego z niepewnego źródła wiąże się z ryzykiem. Jego skuteczność może nie być przez nikogo gwarantowana. Taki paralizator do samoobrony jest legalny, ale może ani nie być testowany w 100%, ani nie podlegać ścisłej kontroli produkcyjnej, która powinna zapewniać wysoką jakość produktu i jego bezpieczne używanie.

 

Dlaczego warto wybrać sklep z paralizatorami?

Samoobrona w budżecie domowym

W wielu budżetach domowych zdarzają się dziury do załatania i niespodziewane wydatki. Jeżeli planujemy wydać większą kwotę pieniędzy, przeliczamy, czy aby na pewno będzie nam się to opłacać. W przypadku akcesoriów do samoobrony jest o tyle trudniej, że nie mamy wyceny własnego życia.

Zakup paralizatora to inwestycja w Twoje bezcenne bezpieczeństwo. Podobnie jak w zakup alarmu antywłamaniowego, solidnych drzwi, psa stróżującego czy zabezpieczenia do roweru inwestujesz odpowiednią kwotę, tak samo należy podejść do zakupu paralizatora.

Ile kosztuje dobry paralizator? Koszt klasycznego paralizatora wspomnianego producenta ESP to wydatek ok. 200 zł. Chociaż z zakupem narzędzia do samoobrony nie warto czekać w nieskończoność, można spróbować zapolować na promocję lub podpytać sprzedawcę w sklepie z samoobroną o rabat na paralizator lub zestaw produktów, np. gaz pieprzowy + paralizator czy paralizator + odstraszacz na psy.

Pamiętaj: kiedy Klient zainteresowany akcesoriami do samoobrony już trzyma w dłoni portfel z pieniędzmi, wielka szkoda utracić zainteresowanego. Dlatego też zawsze warto zapytać o nawet niedużą zniżkę na paralizator. Nic na tym nie tracisz!

Oczywiście targowanie się o cenę paralizatora kojarzy nam się prędzej z… targowaniem się na wspomnianym bazarze, ale jak również wspomnieliśmy – wtedy negocjujesz cenę własnego bezpieczeństwa. Nie chcesz, żeby paralizator Cię zawiódł w sytuacji zagrożenia, kiedy będziesz potrzebować natychmiastowej pomocy do obezwładnienia agresora.

Istnieje także druga strona medalu.

 

Paralizator z niepewnego źródła a bezpieczeństwo… napastnika

Paralizator pochodzący z podejrzanego źródła może oczywiście zadziałać w sytuacji zagrożenia, ale może zadziałać nawet za dwóch. Im silniejsze porażenie prądem przez paralizator, tym lepiej? Niekoniecznie, ponieważ wystarczą już nawet 3 sekundy porażenia paralizatorem o napięciu 200 000 V, aby napastnik porzucił myśl o kontynuowaniu ataku.

Jeżeli agresor zostałby porażony zbyt mocnym paralizatorem, co wyrządziłoby mu trwały uszczerbek na zdrowiu czy nawet mogło go zabić, osoba broniąca się byłaby narażona na poważne problemy, nie wspominając o tym, że ciążyłoby jej niechcące, przypadkowe uśmiercenie obcej osoby czy wyrządzenie jej trwałej krzywdy.

Od interpretacji zdarzenia przez sąd zależałby ostateczny wyrok, a sytuacja mogłaby być nieco skomplikowana, bowiem agresor nie zostałby poszkodowany wskutek przekroczenia granic obrony koniecznej (załóżmy, że samo użycie paralizatora byłoby całkowicie zgodne z prawem), a przez wadliwość produktu. Kto wtedy zostałby pociągnięty do odpowiedzialności? Producent?

 

Rola rzetelnego sklepu z paralizatorami i wykwalifikowanego sprzedawcy

Podsumowując: dlaczego warto kupić paralizator w sklepie z akcesoriami do samoobrony, który posiada na rynku dobrą opinię i jest dystrybutorem paralizatorów od doświadczonych producentów?

 • Paralizator nie pochodzi z niepewnego źródła i możesz na nim polegać w niebezpiecznej sytuacji.
 • Dobry sprzedawca w sklepie stacjonarnym pomoże Ci dobrać paralizator odpowiadający Twoim preferencjom, odpowie na Twoje pytania i przeszkoli z podstawowych chwytów oraz ruchów tak, aby używanie paralizatora było dla Ciebie bezpieczne.
 • Ekspert porówna dla Ciebie różne modele paralizatorów i opowie, czym się dokładnie różnią. Takie porównania znajdziesz też w internecie na rzetelnych stronach.
 • Twój paralizator ze sklepu będzie miał gwarancję.
   

14 Komentarzy “Poradnik o zakupie legalnego paralizatora do samoobrony

 1. Witam
  Mam pytanie dotyczące bezpieczeństwa paralizatora. Nie mam doświadczenia z paralizatorami, a nawet jakimkolwiek narzędziem do samoobrony, czy w zwiazku z tym jestem w stanie łatwo i bezpiecznie, ale też efektywnie użyć takiego paralizatora? Czy lepiej skupić się na innych akcesoriach?

  1. Witaj Elu. Wadą paralizatora jest to, że aby zadać „cios” należy dotknąć agresora, więc ofiara musi znacznie się zbliżyć. Jeżeli agresor jest ubrany w grubą odzież, to jest prawdopodobieństwo, że wiązka elektryczna nie przejdzie przez tyle warstw. Skuteczniejszym i bezpieczniejszy w użyciu jest gaz żelowy.

 2. Jeśli użyję paralizatora do samoobrony, a napastnikowi coś się stanie, to co mi grozi? Kara więzienia, grzywna?

  1. Paralizator wytwarza napięcie rzędu setek tysięcy do milionów woltów, ale ostatecznie emituje kilka miliamperami prądu ok. 3A – które są bezpieczne dla człowieka. Należy pamiętać, że jest to akcesorium legalne tylko do samoobrony. Jeżeli ekspertyza wykaże, że urządzenie było użyte w innej intencji, właściciel paralizatora poniesie konsekwencje prawne.

 3. Zgadzam się w stu procentach, że lepiej dołożyć te kilkadziesiąt złotych i w niebezpiecznej sytuacji mieć pewność, że mogę się obronić. A taki sprzęt dorwany gdzieś na targu albo zadziała albo nie…

  1. Magdalena- dokładnie. Wolę zainwestowac w swoje bezpieczenstwo niż kupic jakiś badziew a potem pluć sobie w brodę

  1. Tak. Zdecydowanie paralizator o wyższym napięciu max. 500000V będzie skuteczniejszy od paralizatora o napięciu 200000V. Trzeba pamiętać, że paralizator musi mieć bezpośredni kontakt z napastnikiem. Większa moc napięcia sprawia, że zwiększa się szansa skutecznego obezwładnienia przy napastniku ubranym w grubszą odzież.

 4. A czy ochrona ma prawo zabrać mi paralizator, jeśli mam go przy sobie np na koncercie? Może podczas koncertu nie grozi mi jakieś niebezpieczeństwo, ale juz podczas powrotu do domu w nocy… Jak się zachować w takiej sytuacji?

  1. Drogi Jerry, paralizator jest bronią w rozumieniu prawa. Na żadną imprezę masową nie można wnosić broni. Na koncercie ochrona jak najbardziej ma prawo zakazać wniesienia paralizatora.

 5. Dzień dobry,
  Czy gdy użyję paralizatora a napastnik będzie mnie trzymał rownież zostanę porażona?
  Pozdrawiam
  Natalua

  1. Nie. Prąd szuka zawsze najkrótszej drogi między jedną elektrodą a drugą, dlatego szanse porażenia siebie są znikome.

 6. Mam pytanie w związku z planem zakupu paralizatora. Po lekturze Waszych artykułów zawahałem się – planowałem kupić paralizator z latarką wyglądający jak latarka, jednak większość modeli ma elektrody w postaci płaskich blaszek, a nie bolców, które mają pomagać pokonać grube ubranie napastnika. Tutaj pojawia się moja wątpliwość który sprzęt wybrać – paralizator-latarka, który daje efekt zaskoczenia, bo nie wygląda jak przyrząd do samoobrony, ale jego elektrody mogą zawieść zimą przy grubym ubiorze czy klasycznie wyglądający, bez efektu zaskoczenia, ale z bolcami, które zwiększają prawdopodobieństwo efektywności przy wielu warstwach ubrań?

 7. Jaki jest paralizator legalny o największym napięciu powiedzmy na bardzo duże napastnika i może coś polecicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.