Ranking latarek z paralizatorem

Dobra latarka z paralizatorem?

Paralizatory są popularnymi narzędziami do samoobrony. Ich zakup niesie za sobą wiele korzyści – głównie poprawienie poziomu bezpieczeństwa, możliwość odstraszenia napastnika i skutecznego obronienia się podczas napaści. Można mieć jednak jeszcze więcej – jak? Kupując latarkę z paralizatorem. Przeczytaj nasz ranking latarek z paralizatorem i wybierz najlepsze urządzenie dla siebie!

 

W tym artykule znajdziesz:

 


Co to jest latarka z paralizatorem?

To urządzenie, które łączy w sobie zalety zwykłej latarki oraz paralizatora. Służy jednocześnie do obrony własnej oraz do oświetlania terenu. Dobre latarki z paralizatorem mają też funkcję „Strobe” – tryb pulsującego, mocnego światła, którym można oślepić napastnika. Jeśli próba oślepienia nie zadziała, możemy użyć wbudowanego paralizatora. Dobrej jakości latarki są wytrzymałe, mają dużą moc światła oraz paralizatora.

Te urządzenia są legalnymi narzędziami do samoobrony. Chociaż prawo nie mówi dosłownie o latarkach z paralizatorem, to dopuszcza do samoobrony urządzenia elektryczne, które spełniają pewne wymagania techniczne – przede wszystkim muszą być bezpieczne dla ludzkiego życia. Czy latarkę z paralizatorem można kupić bez zezwolenia? Oczywiście, że tak – tak samo, jak w przypadku zwykłego paralizatora.

 


ZAP Enforcer – Masywna latarka do zadań specjalnych

Zap Enforcer Latarka z paralizatorem może przydać się np. podczas biwaku, pieszych wycieczek i innych podróży, a także podczas samotnego powrotu do domu późnym wieczorem. W takich sytuacjach latarka to jeden z podstawowych sprzętów, który powinniśmy mieć przy sobie. ZAP Enforcer zapewni nam zarówno źródło światła, jak i możliwość samoobrony. Latarka została wyposażona w ciekawe i przydatne funkcje:

  • Podświetlany ekran umieszczony w obudowie, który wyświetla wybrany tryb pracy, informacje o stanie baterii oraz pokazuje, ile czasu świecenia latarki lub ile strzałów paralizatora pozostało do całkowitego rozładowania akumulatora.
  • Sterowanie za pomocą trzech przycisków, dzięki czemu obsługa jest prosta i intuicyjna. Można zmieniać zarówno tryb pracy latarki, jak i przełączanie pomiędzy latarką a paralizatorem.

Jeśli szukasz niezawodnego urządzenia z wieloma funkcjami – latarka ZAP Enforcer będzie idealna dla Ciebie. Latarka ledowa została zaprojektowana w oparciu o technologię CREE XR-E 3W, która generuje światło o mocy 110 lumenów. Ma aż cztery tryby pracy: Low, Mid, Power i Strobe. Tryb Strobe to mocne, pulsacyjne światło, które może oślepić napastnika lub zostać wykorzystane jako światło alarmowe, zwracające uwagę i ściągające pomoc.

Paralizator w latarce ZAP Enforcer to aż 6 ostrych bolców umieszczonych w główce urządzenia. Dzięki zaostrzonym końcówkom jest w stanie przebić się nawet przez ubranie czy koc. Paralizator generuje napięcie rzędu 2 000 000 V! Aby skutecznie unieruchomić nawet silnego, dorosłego mężczyznę, wystarczy do 5 sekund rażenia.
Ta latarka świetnie sprawdzi się w trudnych warunkach – jest zasilana z wbudowanego akumulatora, który pozwala na 12 godzin ciągłej pracy latarki bądź 500 wystrzałów paralizatora. Ładowanie odbywa się za pomocą ładowarki sieciowej i trwa tylko około 4 godzin.

 


ZAP Light Mini – Minilatarka na co dzień

Zap light miniJeżeli latarkę z paralizatorem chcesz nosić przy sobie codziennie, a nie tylko w wyjątkowych sytuacjach, takich jak biwak, możesz wybrać mniejszą, bardziej poręczną wersję tego urządzenia. Latarka ZAP Light Mini jest niemal 4 razy lżejsza niż ZAP Enforcer, dzięki czemu możesz mieć ją zawsze w kieszeni, plecaku czy torebce.

Mimo niewielkich wymiarów, urządzenie jest wykonane solidnie i zapewnia skuteczną samoobronę w niebezpiecznej sytuacji. Będzie idealnym rozwiązaniem zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Podobnie jak opisana wyżej latarka ZAP Enforcer, wersja mini ma moc światła 110 lumenów i przy jej produkcji wykorzystano technologię CREE XR-E 3W.

Paralizator generuje napięcie o mocy 800 000 V, a jego zaletą jest głośny i charakterystyczny odgłos, który może skutecznie odstraszyć napastnika. Urządzenie zasilane jest dzięki wbudowanemu akumulatorowi, który pozwala na 4 godziny ciągłej pracy latarki lub 500 wystrzałów paralizatora. Sterowanie latarką ZAP Light Mini jest proste i intuicyjne – w obudowie umieszczono dwa przyciski oraz diodę LED, która informuje o gotowości urządzenia do pracy. Jeden przycisk służy do włączenia urządzenia oraz uruchomienia latarki, a drugi do użycia paralizatora.

 


ZAP Light 1 Million – Paralizator z latarką LED

Paralizator Zap light miniJeśli ważniejsza jest dla Ciebie funkcja paralizatora, a latarka jest dodatkowym atutem urządzenia, to odpowiednim modelem jest ZAP Light 1 Million. To poręczny paralizator z wbudowaną latarką LED. Może służyć jako narzędzie do obrony także poprzez uderzanie nią jak kubotanem dzięki ostremu zakończeniu narzędzia. Także wymiary są podobne do kubotanu – mierzy zaledwie 15 centymetrów.

Paralizator ZAP Light 1 Million generuje mocne wyładowania elektryczne o napięciu aż 1 000 000 V, które skutecznie zniechęcą agresora do dalszego atakowania. Niezwykle jasna dioda LED umożliwia oświetlenie terenu, a także chwilowe oślepienie napastnika. Latarka jest zasilana wbudowanym akumulatorem, dzięki któremu urządzenie może działać nawet 5 godzin (latarka) lub do 500 wystrzałów (paralizator) na jednym ładowaniu.

Sterowanie i obsługa urządzenia są niezwykle proste. Producent zatroszczył się o wygodę i dodatkowe zabezpieczenie, wyposażając narzędzie w zawleczkę na nadgarstek. Obsługa paralizatora z latarką jest niezwykle łatwa – do tego celu służą tylko dwa przyciski dostępne w zasięgu jednego palca. Obsługa jedną ręką jest też prosta dzięki niezwykłej lekkości sprzętu – waży zaledwie 255 g.

 


ZAP Light Extreme 1 Million – Dwufunkcyjne narzędzie do samoobrony

Paralizator latarka Zao light extremeParalizator z latarką ZAP Light Extreme 1 Million pozwala szybko i sprawnie odeprzeć niespodziewany atak. To narzędzie jest bardzo efektywne i skuteczne dzięki dużej mocy – paralizator ma napięcie 1 000 000 V, a latarka LED moc 120 lumenów. Wymiary narzędzia są kompaktowe – można je nosić przy pasku, w kieszeni lub w plecaku czy torebce. Idealne narzędzie do samoobrony zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Do jego użycia nie potrzeba siły fizycznej czy specjalistycznej wiedzy technicznej – sterowanie jest proste i intuicyjne.

Latarka zakończona jest 6 bardzo ostrymi elektrodami, przez które przechodzi prąd o napięciu 1 000 000 V. Ostre wykończenie urządzenia umożliwia wykorzystanie go jak kubotanu – do zadawania ciosów we wrażliwe miejsca na ciele przeciwnika. Urządzenie zasilane jest akumulatorem o wysokiej wytrzymałości, który gwarantuje aż 5 godzin działania. Dlatego ZAP Extreme 1 Million to dobry sprzęt do zabrania w teren, gdzie przez kilka godzin nie mamy możliwości zmiany baterii czy ładowania akumulatora. Latarka z paralizatorem może być ładowana bezpośrednio z sieci 230 V lub z samochodowej instalacji elektrycznej. Całkowity czas ładowania to około 4 godziny.

 


Podsumowanie

Zakup latarki z paralizatorem to inwestycja w bezpieczeństwo – na pewno się opłaci. Wśród przedstawionych w rankingu latarek każdy znajdzie model odpowiedni dla siebie, niezależnie od tego, czy szuka małego, dyskretnego urządzenia do samoobrony, czy solidnej, dużej latarki z dodatkową funkcją. Latarka z paralizatorem to dwie korzyści w jednym urządzeniu!

 


Powiązane wpisy:

Legalna latarka z paralizatorem
Legalna latarka z paralizatorem
Czy paralizator jest legalny
Czy paralizator jest legalny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.