Odstraszacze na psy

Odstraszacze na psy

Obrona konieczna przed psami

Większość z nas przynajmniej raz słyszała o przypadku ataku agresywnego psa, sfory lub może nawet doświadczyła tego na sobie. W takich sytuacjach strach może nas sparaliżować i nie będziemy mogli się skutecznie obronić. Dodajmy jeszcze, że agresywny pies może się poruszać nawet szybciej niż człowiek. Jak szybko i skutecznie zareagować na atak agresywnego psa? Warto podjąć profilaktyczne kroki i zastanowić się,  jakie są skuteczne sposoby na obronę przed agresywnymi zwierzętami. Metod jest wiele, ale skupmy się na najmniej inwazyjnych, uznawanych za humanitarne- akcesoriach do samoobrony.

 

W tym poradniku przeczytasz o:

 

Ultradźwiękowe odstraszacze psów

Dazer IIWielu ludzi uważa, że takie urządzenie jak ultradźwiękowy odstraszacz na psy w ogóle nie działa lub działa w wybranych przypadkach. Dzieje się tak, ponieważ odstraszacz emituje fale o wysokiej częstotliwości. Natomiast kiedy agresywny pies jest już stary, może mieć pogorszony słuch. Co za tym idzie – może nie odebrać pewnego progu częstotliwości dźwiękowej.

Jednak dobre odstraszacze, takie jak np. Dazer II lub Repeller 008, są w stanie dotrzeć do nawet przygłuchych psów, ponieważ działają na innych częstotliwościach niż np. tańsze odstraszacze. Takie urządzenia działają na zasadzie emitowania fal o wysokich częstotliwościach (w przedziale od 20 000 do 25 000 Hz). Są niesłyszalne przez ludzkie ucho, jednak wśród psów wywołują niepokój, lęk i ogólną niechęć do zbliżania się. Pies czuje wtedy duży dyskomfort i woli się oddalić z miejsca zdarzenia. Tego typu rozwiązania nie uszkadzają psu słuchu, nie powodują trwałych obrażeń, dlatego z powodzeniem mogą zostać użyte do tresury pupila. Użytkownik Dazera II korzysta wtedy z nieco niższych częstotliwości, które motywują psa do wykonywania zadań, ale nie są dla niego nieprzyjemne.

Odstraszacz na psa trzeba wycelować bezpośrednio w kierunku atakującego zwierzęcia. Nie trzeba czekać, aż maksymalnie się do nas zbliży! Zasięg umożliwiający skuteczne działanie odstraszacza to około 2-7 metrów.

Odstraszacze na psy zazwyczaj ważą do kilkudziesięciu gram i wyposażone są w mocny klips, co pozwoli na komfortowe noszenie, a nawet bieganie. Odstraszacze mogą działać również na inne zwierzęta, lecz nie ma konkretnych badań to potwierdzających.

Odstraszacz psów na pewno się przyda dla wszystkich, którzy chcą się czuć bezpiecznie w swojej okolicy. Listonosze, biegacze i rowerzyści docenia ten wynalazek przy nadarzającej się okazji.

 

Gaz pieprzowy na psy

Obronny gaz pieprzowy Epa na psyDrugim istotnym elementem obrony przed agresywnym psem bez kagańca jest gaz pieprzowy na psy. Podczas wieczornych spacerów lub nocnych powrotów do domu może nas zaatakować bezpański pies.

Gazy przeznaczone dla ludzi mogą zrobić krzywdę zwierzakowi ze względu na zbyt wysokie stężenie kapsaicyny. Do obrony przed agresywnymi zwierzętami (nawet tymi uważanymi za najgroźniejsze rasy psów) stosuje się produkty o niższym stężeniu kapsaicyny, takie jak obronny gaz pieprzowy Epa na psy. Psy mają bardziej wyostrzone zmysły niż ludzie, aby więc nie wyrządzić trwałych uszkodzeń u czworonoga, stosuje się gazy pieprzowe o nieco innym składzie. Nie zaleca się używania gazów pieprzowych przeznaczonych dla psów w stosunku do ludzi, ponieważ tutaj zadziała odwrotna reguła: zbyt słaby gaz może nie zadziałać odpowiednio silnie na człowieka.

Wielu może się zastanawiać, czy takie gazy są bezpieczne dla zwierzęcia i czy trwale go nie skrzywdzą. Gaz pieprzowy działa podobnie jak u ludzi. Stosując go, nie wywołujemy u zdrowego zwierzaka zagrożenia życia i zdrowia, wywołujemy chwilowy dyskomfort i płoszymy agresywnego psa.

Jest to jedno z najtańszych rozwiązań do obrony koniecznej przed psami, nawet przed najbardziej agresywnymi rasami. Ceny wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Jest to bardzo przyzwoita cena za spokój ducha i bezpieczny powrót do domu.

26 Komentarzy “Odstraszacze na psy

 1. Dobrze, że w dzisiejszych czasach istnieją takie środki obrony. Codziennie idę do pracy przez park i rano, gdy ludzie wychodzą na spacery ze swoimi psami, mnóstwo jest zwolnionych ze smyczy. Planuję kupić gaz na psy, żeby czuć się pewnie, bo miałam już kilka niemiłych incydentów przez ostatnie parę lat z wielkimi psami, których właściciele mieli gdzieś co robi ich pupil

  1. Cena odstraszaczy różni się w zależności od materiału wykonania i dodatkowych udogodnień np. w postaci latarki i tak np. Dazer II (https://www.spyshop.pl/profesjonalny-ultradzwiekowy-odstraszaczpsow-dazer-ii-842.html) kosztuje 179 zł, natomiast Rapeller 008 (https://www.spyshop.pl/ultradzwiekowy-odstraszacz-psow-repeller-008-964.html) kosztuje 99 zł. Ciężko określić co jest lepsze. My osobiście polecamy gaz, ponieważ węch jest najważniejszym i najczulszym zmysłem u psów, dopiero po nim jest słuch.

 2. Odstraszacz fajna sprawa. Ale jak idę na spacer z moim psem i atakuje go agresywny pies bez kagańca i smyczy to mogę użyć odstraszacza? czy zadziała on negatywnie też na mojego psa?

  1. Agnieszko, odstraszacz wytwarza ultradźwiękowe sygnały, na które będą wrażliwe oba psiaki.

 3. Czy odstraszacz na psy działa też na koty? Chcę uspokoić psa sąsiada który obszczekuje mnie przez płot ale wolałbym żeby to nie działało na koty. Mam kota i sąsiad też, nie chciałabym żeby biedne koty z tego powodu cierpiały.

  1. Pani Basiu .Sam lubię koty ,są to zwierzęta o bardzo czułym słuchu na ultradzwięki .Moje eksperymenty wykazały ,że jeszcze dobrze słyszą częstotliwosc 40.000 Hz.Człowiek słyszy od 10.000 – 16.000 ,zależnie od wieku.

 4. Mam ponad 30 lat działkę zakładową przy stacji transformatorowej no i sąsiad kupił sobie psa zakazanego mordę ma jak świniak,,, jest tak agresywny że uderza w siatkę a ja mam małego wnuka i straszliwie się o niego boję i coś muszę kupić na te mordy świńskie ,,nie wiem z kąd te psy typowe zabójcy sprowadzają…!!!!????

  1. Panie Kazimierzu, czy próbował Pan rozmawiać z sąsiadem na temat psa? Jeżeli pies znajduje się za siatką – na terenie działki sąsiada – użycie wobec niego gazu mogłoby być różnie zinterpretowane, pies bowiem nie ma wtedy możliwości bezpośredniego ataku przez ogrodzenie. Zwierzę broni swojego terenu. Małe dziecko natomiast mogłoby sobie wyrządzić krzywdę gazem pieprzowym – zdecydowanie powinno trzymać się z dala od ogrodzenia. Osoby zmagające się regularnie z agresywnymi psami sąsiadów czasami wzywają Straż Miejską, aby sprawdziła sytuację.

  1. Nie, odstraszacze mają inne zadanie – odstraszyć nie krzywdząc, i nie zawsze zwierzęta reagują, dlatego z reguły polecamy je w parze z gazem pieprzowym, który jest dużo skuteczniejszy w obronie. Natomiast, wilki to zupełnie inne zwierzęta, a 100% bezpieczeństwa nic nie daje.

  1. Składniki gazu spowodują tymczasowe osłabienie wzroku spowodowane mimowolnym zamknięciem powiek oraz podrażnieniem spojówek. Drugorzędnym efektem użycia gazu będzie podrażnienie układu oddechowego psa. Nic wielkiego mu się nie stanie. Te gazy są humanitarnym sposobem odstraszenia agresywnego psa 🙂

  2. Myślę że skład jest tak odpowiednio dobrany aby popsikanie gazem nie powodowało trwałych obrażeń czy jakiegoś większego cierpienia 🙂

  1. Tak samo jak człowieka, może odstraszyć, albo wystraszyć… i rozwścieczyć. Najpewniejsze są gazy pieprzowe.

 5. Strasznie boję się psów A w ostatnim tygodniu psy zatakowaly mnie 3/4 razy nie wiem jak sobie z tym poradzić jak pies zaczyna na mnie biec od razu uciekam i wskakuje na drzewa albo płoty nwm co zrobić żeby psy mnie nie atakowaly i co zrobić jak mnie zatakują

 6. Mieszkam na wsi w nocy nie raz budzą mnie odgłosy szczekających psów. Co mogę zrobić, mam tego dość. Pomóżcie

 7. Bardzo fajnie , że pojawił się taki artykuł. Ja na szczęście nie miałam takiej sytuacji, żebym musiała się bronić przez atakującym psem, ale tak z ciekawości zapytam. Jeżeli psikniemy gazem w stronę psa, to jak długo to działa ? Ile mamy czas na ’ ucieczkę ’ ?

 8. A jak taki pies potem sobie poradzi z gazem na jego mordce? Wiadomo, będzie się drapać i trzeć, ale istnieją jakieś neutralizujące specyfiki na ten gaz?

 9. Witam, jak wyglądają przepisy odnośnie zakupu i używania gazów pieprzowych na psy przez nieletnich? Czy nastolatek (np. 15-to latek) może legalnie kupić i nosić przy sobie taki gaz?

 10. Witam
  Czego mogę użyć na psa sąsiada który za każdym razem jak wychodzę z moim psem (na smyczy ) wybiega przez dziurawe ogrodzenie i odrazu rzuca się do szyi mojego już wiekowego psa. Rozmowy nie pomagają wzywanie dzielnicowego też nie. Czy w razie ataku tego agresywnego psa użyje gazu w momencie gdy psy nie gryzą może zadziałać ten gaz tez na mojego psa ? Co z paralizatorem lub innym urządzeniem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.