Ranking gazów pieprzowych

Gaz pieprzowy dla kobiet

Zestawienie najlepszych gazów pieprzowych

Gazy pieprzowe bez wątpienia stanowią najpopularniejszy środek samoobrony. Kuszą relatywnie niską ceną w porównaniu do paralizatorów, skutecznością i prostym użyciem. Istnieje tylko jedno ale.

Jeśli pierwszy raz w życiu trzymasz w dłoni gaz pieprzowy, możesz czuć się niezręcznie, a nawet nieco niepewnie, ale to całkowicie normalne. Zastanawiasz się, jaki gaz pieprzowy będzie najlepszy do noszenia podczas treningu na świeżym powietrzu, a jaki lepiej trzymać w domu w szafce nocnej, gdyby dotarł do Ciebie niepokojący odgłos stąpania z dolnego piętra?

Inne gazy pieprzowe poleca się kobietom, inne – do ochrony bliskich w mieszkaniu. Zobacz, czym się różnią.

 

W tym artykule znajdziesz:

 


Gaz pieprzowy pod postacią chmury

Słowo-klucz chmura bynajmniej nie powinno przywodzić na myśl beztroskiego bujania w obłokach, a raczej ciemne chmury gromadzące się nad głową pechowemu napastnikowi. Gaz pieprzowy rozpylany w chmurze to np. gaz pieprzowy KO Fog. Żółto-czarny pojemnik kojarzy się z osą, która jest malutka i wygląda na niepozorną, ale gdy poczuje się zagrożona, może zaatakować w obronie. Tak samo jak kobieta, nawet jeśli ma metr pięćdziesiąt w kapeluszu.

KO Fog to jeden z najtańszych gazów pieprzowych. 40 ml produktu wystarczy na oddanie 2-3 strzałów o zasięgu do 4 m. Rozpylanie gazu pieprzowego w chmurze sprawia, że KO Fog to gaz świetny dla początkujących – nie chodzi bynajmniej o intensywne trenowanie użycia gazu pieprzowego, lecz jeśli ktoś nigdy nie miał z nim do czynienia i nie czuje się zbyt pewnie w celowaniu, z gazem stożkowym (to jego inna nazwa) ma większą szansę na obezwładnienie przeciwnika.

Nawet jeżeli gaz rozpryśnie się nie bezpośrednio na twarzy napastnika, a kilka centymetrów obok, istnieje duża szansa, że i tak agresor zostanie podrażniony. Cząstki drażniącej substancji roznoszą się w powietrzu i docierają do nosa oraz oczu, wywołując trudności z oddychaniem, pieczenie i łzawienie.

 


Gaz pieprzowy dla gryzipiórków albo moli książkowych?

Gaz w piórze wiecznym

Gaz pieprzowy w piórze wiecznym pozwala na zachowanie pełnej dyskrecji, podobnie jak gazy przypominające breloczek, szminkę czy latarkę. Jeżeli nawet agresor zauważy taki mały przedmiot w dłoni ofiary, nie potraktuje go jako zagrożenia.
Czym różni się miniaturowy gaz pieprzowy od gazów w klasycznych pojemnikach?

 • Zasięgiem. Przywołany gaz pieprzowy w piórze wiecznym ma zasięg na odległość przeciętnego człowieka – do 2 m. Nieco mniej niż niektóre gazy pieprzowe w strumieniu, które dosięgają agresora nawet do 4 m.
 • Liczbą strzałów. Z gazu pieprzowego zakamuflowanego w piórze można oddać nawet do 20 strzałów, ale krótkich, więc podczas jednego odpierania ataku może być konieczne naciśnięcie spustu co najmniej kilkakrotnie. WAŻNE: psikanie gazem należy zakończyć, kiedy napastnik jest już obezwładniony!

 


Gaz pieprzowy dla kobiet

Gaz pieprzowy dla kobiet

 

Gaz pieprzowy dla kobiet zapewni skuteczną ochronę płci pięknej. Kobiecy gaz pieprzowy ukrywa się pod postacią breloczka do kluczy, zapewniając cenioną dyskretność. Na zdjęciu widać, jak wygląda gaz w otoczeniu innych przedmiotów w damskiej torebce – jest miniaturowy i z tego względu radzimy jego noszenie w zewnętrznej, osobnej kieszonce torebki lub w kieszeni ubrania, aby można go było prędko wziąć do dłoni.

Taki obronny gaz dla kobiet jest gazem strumieniowym, czyli nie rozpyla substancji w postaci chmury w powietrzu. Może nie trzeba mieć oka zawodowego strzelca do użytkowania tego gazu w strumieniu, ale wypada celować przede wszystkim w środek twarzy napastnika.

 


Gaz pieprzowy dla osób aktywnych

Gaz pieprzowy dla aktywnych

Gaz pieprzowy UV dla aktywnych, czyli uprawiających sporty na świeżym powietrzu, świetnie się sprawdzi np. podczas wieczornego biegania. W kilka sekund biegacz wyciąga gaz z kieszeni czy saszetki na biodrach, neutralizuje napastnika i zmienia spokojne, wieczorne rozbieganie na trening szybkości, starając się szybko dotrzeć do bezpiecznego miejsca, aby wezwać pomoc.

Ten gaz pieprzowy rozpylany w strumieniu posiada barwnik UV, który pozwoli po obezwładnieniu zidentyfikować napastnika. Rozpylona substancja barwi jego twarz i nie jest do usunięcia za pomocą zwykłej chusteczki. A pocieranie twarzy może tylko pogorszyć pieczenie…

Jeżeli nawet napastnik zdoła się oddalić z miejsca zdarzenia i będzie usiłował stać się niewidzialny za ciemnym kapturem, naciąganym na twarz, istnieje większa szansa, że ktoś po drodze zapamięta mężczyznę, który nie zachowywał się jak niewinny… a w dodatku był brudny na twarzy jak po Festiwalu Kolorów.

 


Gaz żelowy dla bohaterów w swoim domu

Gaz pieprzowy do ochrony domu

Różnicę widać zarówno w wyglądzie gazu żelowego do samoobrony przed włamywaczem, jak i cenie. Jednak nic w tym dziwnego, bo ten miotacz gazu pieprzowego do ochrony domu ma aż czterokrotnie większy zasięg niż miniaturowe gazy pieprzowe – aż do 8 m, a podczas jednego spryskania uwalnia gaz aż przez 6 sekund. Z takim miotaczem gazu pieprzowego w ręce zachowujesz bardzo duży dystans od przeciwnika oraz szybko i skutecznie możesz go obezwładnić.

Gaz żelowy jest rozpylany jak gaz strumieniowy (nie tworzy chmury, nie jest wrażliwy na wiatr i deszcz), ale inaczej zachowuje się w kontakcie ze skórą napastnika. Mianowicie przywiera do powierzchni ciała, w efekcie czego zaczyna się tworzyć trudna do usunięcia, zastygająca piana. Nie ma ryzyka rykoszetu, nawet jeżeli włamywacz zaatakował nas w ciasnej spiżarce, zagraconym garażu czy na wąskich schodach na piętro.

Gaz żelowy do domu ma także nieco większy pojemnik z dużym uchwytem. Nie zmienia to faktu, że można go użyć zaledwie za pomocą jednej dłoni, a większa rączka pojemnika tylko ułatwia pewny chwyt. Jeżeli włamywacz wejdzie do Ciebie oknem, pokażesz mu drzwi.

10 Komentarzy “Ranking gazów pieprzowych

 1. Czy takie gazy pieprzowe są wystarczająco bezpieczne dla osoby używającej ich? Przecież chwila nieuwagi i samemu można sobie zrobić krzywdę… Zwłaszcza podczas tak stresującej sytuacji jaką jest napaść

  1. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc! Polecamy się na przyszłość i życzymy powodzenia 🙂

 2. Bas, można wpaść w chmurę, ale też dlatego są gazy pieprzowe w żelu czy strumieniowe, trudniej nimi wycelować ale mniejsze prawdopodobieństwo jest, że sam oberwiesz 🙂

  1. Dokładnie – gazy pieprzowe w strumieniu i żelu są bardziej odporne na warunki atmosferyczne niż gazy w chmurze, a także bezpieczniejsze do używania w pomieszczeniach, klatkach schodowych itp. Ale wtedy należy celować precyzyjniej. Dodatkowo napastnik zostaje naznaczony barwnikiem UV, który jest trudny do zmycia, a w razie ewentualnej ucieczki napastnik zwróci na siebie większą uwagę otoczenia.

  2. I tak też kiedyś mi się zdarzyło. Sztachnąłem się rozpylonym gazem pod wiatr. Młodzieńczy brak wyobraźni.

 3. Witam, czy mógłby mi ktoś pomóc jaki gaz wybrać w przystępnej cenie? Ma to być gaz typowo dla kobiet przed napastnikami, jednak jestem astmatykiem i bardzo się boje, że w stresie mogłabym sama sobie nim zaszkodzić a może to grozić śmiercią w moim przypadku. Z góry dziękuję za pomoc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.