Paralizator i jego cena

Paralizator

Paralizator cena

Kupno paralizatora nie wiąże się z ogromnym wydatkiem. Jaka jest cena paralizatora? Podstawowe modele można kupić już za kilkadziesiąt złotych, urządzenia ze średniej półki wahają się w granicach od 150 do 300 złotych. Sądzimy, że nie warto wydawać więcej pieniędzy na taka formę obrony, ponieważ w tej granicy znajdziemy skuteczne paralizatory renomowanych firm.


Gdzie kupić paralizator?

Najważniejsze, aby wystrzegać się najtańszych urządzeń nieznanych firm. Takie urządzenia nie posiadają certyfikatów gwarantujących bezpieczeństwo i mogą być niebezpieczne dla osoby korzystającej z takiego paralizatora. Najlepiej wybrać sklepy autoryzowane, w których kupimy urządzenia bezpieczne, kontrolowane w fazie produkcji i dające gwarancje skuteczności.


Jaki paralizator kupić?

Zdecydowanie droższy. Dzięki temu mamy pewność, że paralizator zadziała tak, jak powinien. Tzw. bazarowe paralizatory mają wątpliwą jakość, a co za tym idzie funkcjonalność i wydajność. Kupując tanie urządzenie, nie mamy pewności, jak zostało zaprojektowane i czy natężenie prądu nie przekracza 10mA. Po przekroczeniu 25mA każda dawka prądu może się okazać śmiertelna dla człowieka.


Paralizator czy gaz?

Wszystko zależy od preferencji użytkownika. Oba produkty mają swoje wady i zalety. Przed zakupem warto zdobyć rzetelne informacje na temat paralizatorów i gazów pieprzowych i dopiero wtedy podjąć decyzję, który z narzędzi bardziej odpowiada naszym potrzebom.


Moc paralizatora

To mit, który można usłyszeć bardzo często. Nie ważne czy paralizator ma 200 000 wolt, czy 1 milion. Nawet 100 000 wolt położyłoby dorosłego mężczyznę. Najważniejszy jest sposób dostarczania ładunku, a co za tym idzie ogólna jakość wykonania paralizatora. Dlatego zazwyczaj poleca się markowe paralizatory, które są staranniej i precyzyjniej zaprojektowane od chińskich, bazarowych urządzeń.

 

4 Komentarzy “Paralizator i jego cena

    1. Nie należy kupować paralizatorów ani gazów z niewiadomych źródeł np. na targowiskach, sklepach z produktami za 5 złoty, czy innych tego typu miejscach, gdzie nie ma stricte specjalistycznego asortymentu.

  1. Dzięki za ten poradnik – świetna sprawa. Paralizatory to świetne narzędzie do samooborony szczególnie dla kobiet.

    1. Dziękujemy! Polecamy również gazy pieprzowe – są one jeszcze łatwiejsze w użyciu, a jednocześnie używając gazu można zachować fizyczny dystans wobec przeciwnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.