Odstraszacze na psy

Odstraszacze na psy

Obrona konieczna przed psami

Większość z nas przynajmniej raz słyszała o przypadku ataku agresywnego psa, sfory lub może nawet doświadczyła tego na sobie. W takich sytuacjach strach może nas sparaliżować i nie będziemy mogli się skutecznie obronić. Dodajmy jeszcze, że agresywny pies może się poruszać nawet szybciej niż człowiek. Jak szybko i skutecznie zareagować na atak agresywnego psa?

Agresywne rasy psów

Rottweiler

Agresywne psy

wzbudzają w Tobie lęk? Ten poradnik nie gryzie… w przeciwieństwie do Potwornej Księgi Potworów, której Rubeus Hagrid wymagał na swoich lekcjach Opieki nad magicznymi stworzeniami. O ile agresywnego psa nie ułaskawisz jak tej zębatej księgi pogłaskaniem, o tyle nasz prosty poradnik odpowie Ci na pytanie, jak wygrać spotkanie z agresywnym zwierzęciem, obali mity, w które wierzyłaś/-eś i zaskoczy historią powstania i walk ras agresywnych psów. Jak wiele „zawdzięczają” one ludziom!

Samoobrona przed psem

Samoobrona przed psem

Oznaki agresywnego zachowania psa

Nawet dłuższe utrzymanie kontaktu wzrokowego z przypadkowo napotkanym psem może wywołać u niego niepokój i sprowokować agresywne zachowanie. Zwierzę może chcieć np. bronić swojego terytorium. Jak rozpoznać, że pies szykuje się do ataku? Zobacz, jakie zachowanie psa może być ostrzeżeniem i sygnałem do przygotowania do użycia gazu pieprzowego na psy lub ultradźwiękowego odstraszacza psów.